Makyaj

kahverengi gözlere nasıl makyaj yapılır

KAHVERENGİ GÖZLERE NASIL MAKYAJ YAPILIR?

Makyaj birçok bayanın vazgeçilmezleri arasındadır. Lakin makyaj yaparak doğal bir görünüm elde etmek, makyaj yapan her bayanın hayalidir. Çünkü erkeklerin bazıları, makyajlı bayanların normalde çirkin olduklarını ve makyaj ile güzelleştiklerini zannederler. Oysa makyaj bayanı güzelleştirmez, bayanda var olan güzelliği netleştirir. İşte bu nedenle yapılacak makyajın sade ve doğal olması önemlidir.
Yüz hattınızın önüne geçebilecek yoğun ve koyu makyajlardan her zaman kaçınınız. Çünkü bu işlem yüzünüzün hatlarını belirginleştirmekten ziyade, yüzünüzün tüm hatlarını örteceğinden, sizi çirkinleştirecek, olduğunuzdan daha olgun ve boya küpüne düşmüş gibi gösterecektir. Unutmayın; çoğu erkek doğal görünen bakımlı bayanlardan hoşlanır.

Makyaj deyip geçmeyin hanımlar. Güzel makyaj yapabilmek, bir sanattır aslında. Bunun için tek yapmanız gereken, cilt renginize uyumlu, doğal renkler ile makyaj yapmayı tercih etmenizdir. Makyaj da en önemli ayrıntı, kalbinizi ve duygularınızı yansıtan gözlerinizdir. Gözler de tıpkı makyaj renkleri gibi rengârenktir. Bu sebepten göz renginize en uyumlu renkler ile doğru ve kusursuz bir makyaj yapmak şarttır. Doğru renkler ile yapılan güzel bir göz makyajı, duygularınızın rehberi olan gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmakla kalmaz, baktığınız herkesi bakışlarınızla etkilemenize de yardımcı olur.

Hani Nuri Sesigüzel bir şarkısında diyor ya ‘’Senin en güzel yerin, kahverengi gözlerin’’ Gözleriniz kahverengi ise çok şanslısınız; Nuri Sesigüzel’in şarkısından dolayı değil tabi. Neden mi! çünkü kahverengi gözler diğer gözlere göre çok değişik makyaj uygulamaları yapıla bilecek bir göz rengidir. Koyu ve açık kahverengi, kehribar kahverengi, çikolata kahverengi, elası kahverengi gibi farklı tonlar da kahverengi gözler vardır.

Kahverengi gözlere hangi renkler yakışır?

Öncelikle gözlerinizin ton rengini ve hangi renklerin gözlerinize ve teninize yakışacağını bilmeniz gerekir; çünkü kahverengi gözlere yakışabilecek o kadar çok renk seçeneği var ki; altın rengi, mor, lacivert, yeşil, bordo, kobalt mavisi, gri, bakır rengi, kahverengi gözler için tercih edilmesi gereken ana renklerdir.

Gözleriniz koyu kahverengi ise koyu ve orta tonlardaki farları yani siyaha yakın bordolar, mürdüm renkleri ve gri tonları seçebilirsiniz. Bu renkler size çok yakışacaktır.

Orta koyu tonlarda kahverengi göz rengine sahipseniz, yeşil ve mor tonda ki farları, hatta yanık turuncu tonlar da farları da tercih edebilirsiniz.

Açık kahverengi yani kehribar kahverengi gözlere sahipseniz; altın rengi, yeşil gold, lacivert ve kobalt mavisi tonlar da farları uygulaya bilirsiniz.

Gözlerinizin altında mor halkalar varsa, bir kapatıcı ile gözaltı morluklarınızı kapatır ve göz üzerine uyguladığınız far renginin üzerine parıltı eklerseniz, kahverengi gözlerinizi daha ön plana çıkarta bilirsiniz.

Daha etkileyici bir bakış için alternatif olarak limon sarısı gibi renkler ile gölgeleme uygular ve koyu renk eyeliner, siyah ve patlıcan moru gibi koyu bir maskara ile göz makyajınızı tamamlarsanız, bakışlarınızı kusursuz ve mükemmel bir görünüme dönüştüre bilirsiniz.

Kahverengi gözlere hangi renkler yakışmaz?

Kahverengi gözlü bayanlar, gözlerinizin kahverengi tonları ister koyu, ister açık olsun, sıcak renklerden mutlaka kaçının, bilhassa sarı ve turuncu renklerden uzak durun. Çünkü bu renkler gözlerinizin olduğundan daha soluk görünmesine yol açar. Ayrıca açık kahverengi gözlüler, siyah renkte eyeliner kullanmayıp, koyu gri renkli eyeliner’ları tercih etmeleri gerekmektedir. Özellikle lacivert renkte göz kalemlerini seçin, koyu lacivert renkte ki kalemler kahverengi gözlerinize daha çok yakışacaktır. Uygulayın ve sizler de farkı kahverengi güzel gözleriniz de fark edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu