Güzellik

kaş dökülmesini önlemek için ne yapılmalı

Kaş dökülmesi hanımların en büyük kabuslarından biridir ve önlemi alınmaz ise kaybedilen kaşlar yerine yenileri çıkmayabilir. Bu da yüzünüzde çirkin bir görünüm yaratacaktır. Kaş dökülmesi strese bağlı olabileceği gibi herhangi bir hastalığın da habercisi olabilir. Hormon düzensizliği , hipotroid , ilaç yan etkiler veya saçkıran , kaş dökülmesinin başlıca nedenleri arasında yer alır. Kaş dökülmeniz ile ilgili önlem almadan önce doktorunuz ile görüşerek bu hastalıklardan her hangi birini taşımadığınıza emin olmalısınız. Eğer bu rahatsızlıklardan herhangi biri mevcut ise alacağınız önlem bir işe yaramayacaktır çünkü dökülme hızla devam edecektir. Kaş dökülmesi için alınan önlemler köklerin kuvvetlenmesi dışında bir etki yaratmazlar. En başta sorunun ortadan kaldırılması gerekir.
Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa ilk iş olarak doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Kaşları gürleştirmeye , kıl köklerini güçlendirmeye yardımcı olacak olan doğal bitkisel yağların başında sarımsak yağı , Hint yağı ve badem yağı gelir.

Yapacağınız uygulama için bu 3 doğal bitkisel yağdan birer çay kaşığı alarak karıştırmanız gerekir. Kaşlarınızı tam tersi istikamette tarayıp bir fırça yada kulak pamuğu ile bu karışımdan sürmeniz yeterli olacaktır. Sarımsak yağı biraz koku yapacağı için gece sürüp yatarsanız sabahta yıkayıp kokuyu giderebilmiş olursunuz. Her gece uygulamayı ihmal etmemeniz gerekir. Etkisini görebilmeniz için en az bir hafta geçmesini beklemelisiniz.
Bol meyve , yumurta ve fındık tüketerek içten bir güçlendirme sağlayabilirsiniz.
Sarımsak tek başına bile kaşlarınızı güçlendirmeye yetecek özelliklere sahiptir. Bunun için biraz fedakarlık yapıp kokusuna 15 – 20 dakika katlanmanız gerekse de harika sonuçlar alabilirsiniz. Birkaç diş sarımsağı ezip kaşlarınıza maske gibi sürün ve 15 – 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli kullanırsanız sonuçlarına şaşıracaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu