Cilt bakımı

kaşları kalınlaştırmak için doğal çözümler

Kaşlarımız güzelliğimize güzellik katabileceği gibi, doğru şekillendirilmediği zaman, ifademizi de bozabilir. Bizi olduğumuzdan daha sert veya agresif gösterebilir. Yada gözlerimizin güzelliğini de gölgeleyebilir. İfadeniz henüz tanışmadığınız yada sizi uzaktan gözlemleyen insanlar için profil oluşturur. İnsanların size yaklaşımını etkiler. Bu açıdan bakıldığında kaşlar çok önemlidir. Doğru şekillendirilmiş kalın ve uzun kaşlar gözlerimizin güzelliğini vurgular. İfademizi güzelleştirir. Göz makyajınızın daha düzgün ve güzel görünmesini sağlar. Düzgün alınmış kaşlar kadınları daha bakımlı gösterir. Peki kaşlarımız şekillendirilecek kadar kalın değilse yada hızlı uzamıyorsa ne yapabiliriz? Bunun için çok etkili ve doğal yöntemleri
vardır. Ayrıca eğer hormonel bir bozukluğunuz yok ise kaş kökleri uyarıldıklarında mutlaka cevap verirler. Alımlı ve gür kaşlara sahip Olmak için en etkili ve doğal yöntem sarmışsak yöntemidir. Anneannemiz ve babaannemizden kalan bu yöntem en bilindik ve tecrübeyle sabit yöntemdir. 1-2 diş sarımsağı soyun ve 1 yemek kaşığı kadar badem yağıyla birlikte cam bir kavanozda bir gün bekletin. Daha sonra bir pamuk yada kulak çöpü yardımıyla kaşlarımıza gece yatmadan önce sürün.

Eğer ben sarımsak kokusunu sevmiyorum yada sarımsakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız, Vazelin kürüde yapabilirsiniz. Bir kaşık badem yağına biraz vazelin 1-2 tane ceviz 1-2 tane fındık ekleyin ve ocakta ısıtın. Daha sonra cam bir kaba koyup dolapta bekletin ve bu kürü her gün yatmadan önce kaşlarınıza sürün.
Ayrıca fındık yağı, Hint yağı ve tabi ki badem yağı da kaş ve kirpiklerin uzamasında istediğiniz gibi kaşlara sahip olma konusunda size çok faydalı olacaktır.
Diğer bir yöntemde çam balı yöntemidir. Yay gibi kaşlara sahip olmak istiyorsanız bu kürü mutlaka denemelisiniz. Bir diş sarımsağı rendeleyin ya da çok küçük doğrayın 1 çay kaşığı kadar çam balı ve 1-2 çay kaşığımda badem yağı ekleyin kapaklı cam bir kapta bir gün boyunca bekletin. Daha sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize sürebilirsiniz. Verdiğimiz bu kürlerin hepsini Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için de kullanabilirsiniz. Unutmayın çirkin kadın yoktur bakımsız Kadın vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu