Cilt bakımı

kırışıklıkları azaltmanın yolları nelerdir

Kırışıklıklar her insanın korkulu rüyası değil midir? Kadın ya da erkek ama en fazla kadınlar bu korkularını belli eder. Kremlere hücum, makyaj ile kapama ya da yaşı söylemekten kaçınma.
Zaman hızla akıyor ve akan zaman insanda değişik izler bırakıyor. Görünen izlerden biri de kırışıklıklar. Alında, göz çevresinde, dudak çevresi, yanak ya da boyun en göze çarpan bölgeler. Bu yüzden ilk olarak yaşlanmanın etkilerinin azaltılması için çabalanılan bölgeler.
Mesela insanın yatma pozisyonunun bile kırışıklığa etki ettiği düşünülmektedir. Yan yatarsın yanak, çene, yüzü koyun yatarsan alın çizgileri oluşur ya da çoğalır gibi düşünceler. Bu düşünceye hak verenler ne yapacak o zaman? Basit. Sırt üstü yatmaya özen gösterecek.
Yaşlanmaktan kaçınmak için başka bir kaçınmamız gereken nokta ise güneşin yaydığı ışınlardan korunmak. Yazın yanık ten harika duru hatta moda olu ama ilerisi için yaşlanma belirtilerinin önemli bir nedeninidir. Ya yazın büyüsüne kapılıp gelecek unutulacak ya da gelecekte olabilecekler için önlemler alınacak. Tabi ki güneşten kaçarken solaryuma sığınmak yanlış. Solaryuma da kırışıklıklardan kurtulmak için veda edilmeli.

Kışında cildi soğuktan korumak gerekmektedir. Soğuğun etkisi ile de cilt üzerinde çizgiler yer edebilir.
Sigara içilmemelidir. Cildi daha çabuk yaşlandırmaya, mat görüntüye hapsolmasına neden olur.
Protein deposu yiyeceklere yönelin çünkü hücre yenilenmesi için gereken şey proteindir. Omega 3 yağları da cilt için daha genç, dolgun görünüm sağlar.
Gözleri kısmak doğru değildir. Göz kısması göz çevresi kırıklıklarının başlıca nedenlerinden biridir. Gözler kısılmamalı ve yüz mimikleri için düzenli mimik egzersizleri yapılmalıdır.
Yüzü pek yıkamalıyız hanımlar çünkü fazla yıkamak cildimizin doğasında bulunan yağları yitirmesine neden oluyor. Cildinizde yağı sevmeseniz bile cildinizin doğal yağlarının bir koruyucu olduğunu, kırışıklıkları geciktirdiğini unutamaya çalışın.
Bol su içmek, sebze meyve ağırlık beslenmek, cildi nemlendirmek kırışıklarda savaşmak için en önemli kalkanımız silahımızdır. Aşırı kozmetikten uzak durulmalı ve ciddi kilo alıp vermenin de kırışıklıkları oluşturacağı unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu