Cilt bakımı

kış için doğal ev yapımı yüz maskesi tarifi

Doğal kelimesi son yıllarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Peki, doğal olana neden yönelmeliyiz? Doğala yönelmeliyiz çünkü kusursuz yaratılmış bir bedenimiz var ve ona elimizden geldiğinde iyi bakmalıyız. Doğal ile sağlıklı olmak çok basit.
Peki, kış aylarında kuruyan cildinizi doğal bir kış maskesiyle canlandırmak istemez miydiniz? Hazır maskeleri yüzünüze uygulamak son derece kolay, lakin içlerinde ne olduğunu bilmiyorsunuz. İçinde kimyasallar bulunmayan, kendi evinizde yaptığınız bir maskeye ihtiyacınız var öyleyse:
1. Kışın sıkça tüketmemiz gereken, bağışıklığı kuvvetlendiren portakalı kullanarak son derece doğal ve bir maske yapabilirsiniz. Hem de kendi ellerinizle. Cildinizi canlandıracak, fresh bir görünüm kazandıracak bu maskeyi; taze sıkılmış portakal suyunun ardından kalan posa ile yapacaksınız. Birçok farklı malzemeyle birleştireceğiniz portakal posasını; ister balla, yulaf ezmesi ile veya yoğurtla karıştırarak hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi bize kalırsa hemen hazırlayıp cildinize sürün ve sonuçlarını kendi gözlerinizle görün!

2. Yine sıkça tüketmemiz gereken bir diğer kış meyvesi ise elmadır. Zengin E vitaminine sahip bu asitli meyve cildin en üst katmanında biriken ölü cilt hücrelerini temizler. Yüzünüzdeki lekelerin görünümünü azaltır ve kırışıklıkları engeller. İhtiyacınız olan yalnızca 1 yeşil elma ve bir miktar organik bal. Çekirdeklerini temizlediğiniz elmayı hızlıca püre haline getirin, hızlı olmanız gerekiyor çünkü elma kararmamalı. Mikser veya rendeyle püre haline getirdiğiniz elma püresine 1 yemek kaşığı balınızı ekleyin ve iyici özdeşleştirin. Antioksidan etkili bal cildinizi derinlemesine temizlerken maskeden sonra yumuşamasını sağlar. Malzemelerinizi karıştırdıktan sonra üzerini streçleyin ve buzdolabında 10 dakika kadar bekletin. İşte maskeniz hazır! Yüzünüze eşit şekilde yaydığınız maskeyi 15 dakika kadar bekletip ılık suyla yıkayın.
Kış günleriniz güzel, fresh ve sıcak geçsin…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu