Güzellik

kıvırcık saçlar için saç bakım maskesi

Kıvırcık saçlar. Bakımı en zor olan saç yapısı kıvırcık değil midir? Kaç kişi saçlarının zorluğundan yakınıyordur kim bilir. Asi, kabarık, kurumaya çok meyilli, taramakta zorluk çıkaran o kıvırcık saçlar.
Bu sorunlar için yiyeceklerimize dikkat etmek dışında ek ne takviye yapabiliriz acaba dışarıdan?
Örneğin Hindistan cevizi ve limon ile saçlarınıza evde rahatlıkla bakım yapabilirsiniz. Bir Hindistan cevizinin içinden çıkan süte yarım çay bardağı eklenecek sıkılmış limon suyu size zorluk çıkara kıvırcık saçlarına düzenli olarak üç hafta boyunca uygulandığı takdirde gözle görülür bir değişim sağlayabilir. Hindistan cevizi suyu ile hemen limon suyunu karıştırın ve krem kıvamına gelinceye kadar buzdolabında soğutup hemen denemeye başlayın bence.
Diğer bir seçeneğiniz ise zeytinyağı ve yumurta. Bir yumurtaya biraz zeytinyağı karıştırıp saçlarınıza yedirin ve ardından bone, havlu elinizde olanlardan biri ile saçınızı sarın. Yarım saat bekletip doğal bir şampuan ile yıkayın. Bu da gayet pratik ve rahatlıkla bulunabilecek malzemelerden saçınıza bakım yapabileceğiniz ayrıca bir yöntem. Ya da ben yumurtanın kokusuna dayanamama saçıma süremem diyorsanız sade zeytinyağını biraz ısıtıp saçlarınıza onunla bakım yapabilirsiniz.

Doğanın insanlara yardımı devam ediyor. Diğer bir seçeneğinizi öğrenmek ister misiniz? Evet ise şimdi sıradaki muz ve sütün karışımından doğan nemlendirme mucizesi. Bir kase sütün içine çok güzel bir şekilde ezmiş olduğunuz bir adet muzu ekleyin ve saçınıza sürün. Bu karışımı saçınızda yarım saat bekletip ılık su ile yıkayın.
Gerçekten de pratik ve kolay yöntemler değil mi? Sadece biraz saçınıza zaman ayırmanız yeterli. Ve tabi ki bu zamanı kendinize düzenli olarak ayırmaya devam etmelisiniz. Bir kere yaparak mucize beklemek yanlış bana katılıyorsunuzdur eminim. Bu yüzden seçtiğiniz her hangi bir maske tarifini seçip düzenli yapmaya çalışırsanız kıvırcık saçlarınıza doğal bir bakım sağlayabilirsiniz.
Hadi hanımlar kolları sıvayın ve bir tarifi deneyin. Ama düzene dikkat.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu