Cilt bakımı

kusursuz bacakların sırları nelerdir

Kusursuz bacaklara sahip olmanın birinci şartı pürüzsüz bacaklara sahip olmaktır. Pürüz istemediğiniz bacaklarınıza, ağda yaptıktan sonra muhakkak ağda yağı sürmelisiniz. Tüylerinizden epilatör yardımıyla kurtulmayı seçerseniz de; batık oluşumuna engel olmak için, mutlaka doğal lifle banyodan sonra işlem bölgesine yavaşça masaj yapmalısınız. Kusursuz bacaklara acilen ihtiyacınız mı var? Çözümü son derece kolay. Tüy dökücü köpük kremler yalnızca 5 dakika içinde tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında acil durumlarda jilet yardımıyla da pürüzsüz bir cilde sahip olarak, istediğiniz kusursuz bacaklara kavuşabilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları işte bu kadar kolay!
Kusursuz bacakların birinci şartını yerine getirmekle işler bitmiyor tabii! Her gün duştan sonra, sorunlu yahut selülitli bölgelerinize ilgili kremleri mutlaka sürmelisiniz. Cildiniz duş sonralarında kremleri en etkili şekilde emer ve kremin içeriğindeki maddeler kan dolaşımını hızlandırır. Bu da ilerde yaşanabilecek selülit sorunlarına dahi yardımcı olur.

Genel olarak kusursuz bacaklara sahip oldunuz bile! Ama bir de sağlığa ihtiyacınız var, her canlının ihtiyacı olduğu gibi. Beslenme alışkanlıklarınızı, eğer kusursuz bacak istiyorsanız biraz değiştirmelisiniz. Örneğin; kahve, beyaz ekmek, kırmızı et, tatlı, alkol gibi vücutta asit üreten besinler yerine, sebze, beyaz et, deniz ürünleri ve daha çok tahıllı ekmekleri tercih etmelisiniz. Bacaklarınızın kalınlığından şikayetiniz varsa da greyfurt ve enginarı besin zincirinize mutlaka eklemelisiniz, zira zayıflatıcı etkileri olan bu besinler oldukça da yararlıdır.
Artık siz de kusursuz bacaklara sahip, sağlıklı bir bireysiniz. Mini etekler ve şortlara merhaba deyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu