Makyaj

kusursuz gece makyajı nasıl yapılır

Makyaj bir kadın için her zaman önem taşır değil mi hanımlar? Hazırlıklarımızın çoğunda en fazla zaman alan da titizlenerek yapmaya çalıştığımız daha güzel olmak için ya da bazı kusurları kapamak için yapmaya çalıştığımız makyaj değil midir?
Günlük makyajımıza zaten önem verirken bir davete giderken ya da önemli bir yere davetliyken bu özene daha fazla sarılmaz mıyız? Hele ki geceler için yapılacak makyajlar en önemlileridir. Biraz daha bildi ister daha çok özen gerektirir gece makyajları çünkü yüzümüze sürdüğümüz her şey daha belirgin olarak fark edilir.

İşte güzel makyaj yapmak için ufak ayrıntılar.

Fondöten seçmek, kullanmak bir makyajın en temel başlangıcıdır. Fakat fondöten uygulanmadan önce yüzün bir nemlendirici krem ile kuruluğun alınması gerekmektedir. Böylece fondötenin eşit dağılım göstermesini, pürüzsüz görünmesini sağlamlarsınız. Fondötenin diğer yardımı ise yüzde kırışıklık olan bölgeleri doldurarak daha dikkat çekici hale getirme işlevidir. Bu yüzden gündüz ince bir fondöten, gece de daha yoğun bir fondöten kullanılması tavsiye edilir..

Göz ve kaş kısmına yapılabilecekleri söyleme kısmına gelecek olursak hanımlar; göz için hafif tonlarda göz farları fırça yardımıyla sürülmeli. Özellikle tek renk far kullanılması çabuk bir şekilde yapılan makyajda iyi sonuçlar almayı garantiler.

Kaşların boyanmaya ihtiyacı yok ise mutlaka yukarı doğru tarayarak şekil verilmesi gerekir. Göz makyajının sonunda da uygun bir topaklanmayan maskara kullanılarak gayet güzel bir makyaj yapılabilir.

Dudak kısmına yine nemlendirici kullanıldıktan sonra pudra yardımıyla hafifçe kapatmalar yapılır daha sonra da dudak kalemi ile dudağın ana hatları belirginleştirilir. Pembe veya tonlarında her hangi biri olan bir ruj sürülerek dudaklara güzelce yedirilir. Bunun üzerine en sonunda parlatıcı sürülür ve dudağın dolgunluğu, rujun kalıcılığı arttırılmış olur sevgili hanımlar.

Genel olarak yapılan makyaj tam olarak bittikten sonra kalıcılığı sağlamak için yüzünüze sabitleyici sıkılarak makyajınız en iyi sonuçla tamamlayabilirsiniz hanımlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu