Makyaj

kusursuz göz makyaji için öneriler

Bayanların günlük, özel geceler de hiç vazgeçmedikleri her daim güzel görünmelerine yardımcı olan makyajlardır. Gözlerimiz birçok duygunun tercümanı olduğu için anlamlı bakışlar yaratmak isteriz. Doğru teknikler ile yapılan göz makyajı ile çekici bakışlara sahip olmak çok kolay gelin adımları birlikte takip edelim. Neymiş göz makyajını kusursuzlaştıran teknikler; göz makyajı yaparken göz şeklindeki kusurları gizlemek için gereken değişiklikleri yapmak önemli. Gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göre yaklaştırıcı teknikler uygulayacağız. Göz şekliniz göz makyajınızın tercihi için çok önemli.
Gözün yüksekliği ve uzunluğu birbirine eşitse bu durumdaki gözler yuvarlak gözler…
Göz kapağı gözlerinizin renkli kısman düşüyorsa küçük gözler…
Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümlerinin hareketleri takdir edilebiliyorsa büyük gözdür.
Dış açı iç açıya göre daha dar ise bir düşük gözdür.

Kaş yayı düşük ise bu da çukur gözlerdir.
Kusursuz makyajın altın kuralı kullanılacak makyaj malzemeleridir. Her makyaj malzemesi her cilde kullanılmaz. Cilt tipine göre malzemeler seçmeliyiz. Temeli iyi hazırlamak gerekir. Nemlendirici, fondöten, allık ile ve en önemli nokta anlamlı ve çekici gözler…
Göz makyajınızın sayesinde bakışlarınızın şiddeti canlılığını ayarlayabilirsiniz hanımlar. Göz makyajı için far, eyeliner ,ve maskarayı sırasına göre kullanın. Öncelikle far kullanımını yapmanız gerekmekte… Farı kaşlarınızın altına ve göz kapaklarına iyice sürün. far sürme işleminiz bitince sıra geldi eyeliner işlemine eyeliner kullanırken dikkatli olmalısınız kusursuz makyajı altın kuralı… Eyelinerı istediğiniz şekilde sürdükten sonra en son olan uygulama maskara sayesinde kirpiklerinizi istediğiniz gibi konuşturabilirsiniz. İkinci katı sürerek daha belirgin kirpikler elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu