Diyet

lahana diyeti nasıl yapılır

Bir haftada 4 – 5 kilo civarı kilo vermeleri gereken insanların özellikle tercih ettiği lahana diyeti , hızlı ve etkili kalori yakımı ile dikkat çeken bir diyettir faka fazla uzun süre uygulanması midesinde problem olan insanlar için sakıncalı olabilir. Lahana çorbası diyeti uygulanırken alkol tüketimi kesinlikle yasaktır. Ancak lahana diyetini bitirdikten 24 saat sonra alkol alımı serbest hale getirilmiştir.
Lahana diyetini bir hafta uyguladıktan sonra ikinci kez yapmak istiyorsanız aradan 2 gün geçmesine özen göstermelisiniz.
Ancak şunu belirtmeliyiz ki diyet yapılmıyor ise tek başına lahana çorbasının tek başına bir etkisi yoktur.
Lahana çorbasının yapılışına özen göstermek tarife uymak gereklidir.
2 domates , 1 beyaz lahana , 2 adet yeşil sivri biber ,, 1 demet maydanoz , 1 adet kereviz , yeteri kadar su ve haricen 4 – 6 bardak su hazırlanıp çorbanın yapımına başlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri küçük küçük doğrayın ve bir tencereye koyun. İstediğiniz kıvama göre 4 – 6 bardak arası su ilave edilir. İsteğe göre düdüklüye atabilirsiniz ve normal çorba kıvamında pişirdikten sonra dilerseniz robottan çekebilirsiniz.
Lahana çorbasını hazırladıktan sonra uygulayacağınız diyet biçimine dikkat etmeniz gerekir. Diyeti ilk günü meyve ve çorba günü olmalıdır ve kavun , karpuz , muz haricinde dilediğiniz meyveleri tüketebilirsiniz. Bol su içmeye özen gösterin. Şekersiz olmak kaydı ile çay kahve serbesttir.

Diyetin ikinci günü ; sebze ve çorba günü olmalıdır. Mısır , kuru fasulye ve bezelye haricinde tüm sebzelerden tüketmeye özen göstermelisiniz . Tuzsuz ve kızartma olmamasına özen göstermelisiniz. Tercihiniz patates olacaksa fırınlayıp akşama kadar tüketebilirsiniz. Bugün meyve kesinlikle yasak.
Diyetin üçüncü günü ; meyve sebze ve çorba günü olmalıdır. Diyete sadık kaldıysanız 3 kilo kadar eksi görmeniz mümkün olacaktır.
Diyetin 4. Günü ; bugünde meyve sebze ve çorba günü olacaktır fakat ekstra olarak 3 muz hakkınız vardır. Muzlü süt olarak da tüketebilirsiniz.
Diyetin 5. günü ; domates , et ve çorba günü olmalıdır. Günde 1 kez lahana çorbası , toplamda 600 gram kırmızı et ve domates tüketeceksiniz ayrıca su içmek ihmal edilmeyecek.
Diyetin 6 . günü ; çorba , yeşil yaprak , sebze ve et günü olmalıdır. Çorbanızdan yine günde 1 sefer içilecek ve yeşillikler ile et dilediğiniz kadar tüketilebilecek . Bugün patates asla yok .
Diyetin 7. günü ; taze sıkılmış meyve suyu, çorba , sebze ve kepekli pirinç günü olmalıdır. Kepekli pirinç çorbada ve sebze yemeklerinde kullanılmak kaydı ile bugün dilediğiniz kadar izinli gıda yenebilir .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu