Makyaj

makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Senelerdir makyaj yapsanız da hala bilmediğiniz birçok bilgi var değil mi? Gelişen, değişen makyaj teknikler bizim için çalışıyor. Doğru makyajı bilmediğimizde de bildiğimiz her şeyi kendi aleyhimize kullanıyoruz. Yanlış uygulamalar enerjimizi düşürüyor ve özgüvenimizi azaltıyor. Bizi görenlerin gözlerini bizden alamaması için tüm çabamız. Peki, bu çok mu zor? Doğru bilgilerle bunun zor olmadığını göreceğiz.
Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında doğru makyaj ürün seçimi geliyor. Kullandığımız ürünün kaliteli olması, antialerjik özelliğinin olması çok önemli. Kalitesiz, ucuz makyaj ürünü kullananların birçok cilt sorunuyla karşılaştığını biliyoruz. Sağlık kullandığımız her üründe ön planda olmalı. Bir makyaj ürünü alırken ilkönce cildinizin küçük bir kısmına uygulayıp alerjik reaksiyon gösterip göstermediğine bakınız. Kızarıklık, kaşıntı gibi etkiler görülürse o ürünü almayınız.

Kullandığınız ürünün size uygun ürün olduğuna emin olduktan sonra yüzünüzü iyi tanımanız gerekir. Yüz şekliniz, cilt tipiniz, ten renginiz, göz yapınız, burnunuzun yapısı, çene yapınız ve bunun gibi size özgü faktörler dolayısıyla sizin yapacağınız makyajı da şekillendirecektir. Fondöten uygulaması yaparken gölgelendirme ve aydınlatıcı tekniklerle yüzünüz kusursuz bir şekil alacaktır. Şakaklarınıza, çenenizin çıkık kısmına, elmacık kemiklerinizin altı kısmına ve saç diplerine uygulan, ten renginizden birkaç ton koyu tondaki fondöten uygulamasına gölgelendirme diyoruz. Alın, burun üstü, dudak altı ve gözaltlarına uygulanan, ten renginizden birkaç ton açık fondöten uygulama tekniğine ise aydınlatma diyoruz. İkisi doğru uygulandığında fondöten uygulaması kusursuz tamamlanmış olacaktır.
Alt dudağınız ile altı dudağınız arasında büyüklük farkı varsa küçük görünen dudak bölümüne koyu renk ruj uygulamasından kaçının. Gözlerinize uygun far uygulaması yapmaya özen gösterin. Allık seçiminiz ten renginizden çok uzak renklerde seçmeyin. Bu güzel makyajınızın üstüne de küçük bir gülümseme eklemeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu