Makyaj

mat ruj nasıl sürülür

Bir çok kadının hem fikir olduğu bir nokta varır. Mat rujlar çok daha asil ve çekici duruyorlar. Maalesef mat rujun verdiği sonuç ne kadar iyiyse kullanımı da bir o kadar zordur. Birkaç püf noktaya dikkat ederek mat rujlardan korkmanıza gerek kalmayacak ve çok daha kusursuz bir görüntüye ulaşacaksınız!
Öncelikle Mat rujlarla yapacağınız her hamlenin göze batacağını asla unutmayın. Dudak kıvrımlarınız, çatlaklarınız, çizgilerinizin belli olması işten bile değil. Başta bir dezavantaj gibi durabilir ama bunu avantaja çevirebilirsiniz.
Bunu önlemek için yapmanız en uygun olan şey kesinlikle rutin bir dudak bakımıdır. Fakat şimdi kısa süreli ve evde uygulanması son derece kolay olan express bakımlardan bahsedeceğim
Diş fırçası : evet bildiğiniz diş fırçasını alın ve dudaklarınıza tahriş etmeyecek bir şekilde sürtün..
Havlu: havluyu nemlendirecek miktarda ıslatın ve dudaklarınıza sürtün. Diş fırçasına göre daha yumuşak bir uygulamadır.

Bu iki uygulamadan size uygun olanı yaparak hem dudaklarınızın üst tabakasındaki mat rujlarda topak topak bir görüntüye neden olan ölü derilerden kurtulacaksınız. Hem de yaptığınız ufak ovalamalar sayesinde kan akışınız hızlanacak.
Ayrıca bu uygulamalardan sonra bir miktar dudak nemlendiricisiyle dudağınızı nemlendirmeniz de önemli peeling açısından önemlidir. Mat ruj ağır bir makyajdır ve tüm gün dudağınızda kalması dudağınızı kurutabilir bu yüzden kullanım sonrası da dudak nemlendiricisine başvurmanızı öneririz.
Daha önce de belirttiğimiz üzere mat rujlarda hatlar çok belirgindir. Bu yüzden dudağınızın biçimsiz görünmemesi için dudak kalemi kullanın. Daha kalıcı rujlar için de birinci katı sürdükten sonra bir peçeteyi dokundurarak fazlalığı alın ve ikinci kata devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu