Cilt bakımı

muhteşem kirpiklere sahip olmanın yolları

Keman gibi ok gibi diyerek beğenilen tabir edilen kirpikler her kadının ya da genç kızın isteğidir. O kadar ki bazen erkeklerde istenilen kirpikleri görmek bir kadına işkence gibi gelir. Bir kadının hayali iken kirpiklerini pek umursamayan bir erkeğin onlara sahip olması. Ah için sızladı.
Peki! Biz kadınların kısa, dolgunluğu olmayan kirpikleri için yapılabilecek hiç bir şey yok. Ne bilim insanlarının ne de doğanın biz kadınlara insafı kalmadı mı? Bence kesinlikle çözümler var. Geriye araştırıp bulmak sonrada uygulayıp sunucu beklemek kalıyor.
Hadi bakalım kirpik hayali ile yanan hanımlar şöyle bir bakalım bakalım neler varmış bizlerin işine yarama ihtimali olan seçeneklerden.
En önemli konu bedenin bakamı. Düzgün dinlenme, beslenme, vitamin alma. Yani cildimize, saçımıza iyi gelen an unsurlar gerekli. Tırnakları, saçları uzamayan birisinin bir mucize bekleyip kirpiklerinin uzaması beklenemez. Hepsi bedene, insanın kendisine bakması ile doğru orantılıdır. Bedenine, kendine bakacaksın bedeninde vücudunda sana mükafatını gösterecek. Güçlü, sağlıklı saçlara, tırnaklara ve kirpiklere kavuşabileceksin.
O zaman hanımlar yediklerimize, hayatımıza dikkat ediyoruz. Tamam, ben bunlara dikkat ediyorum diyorsanız ek olarak bizlere önerilenlerde şöyle.

Kirpik bakımı, uzaması için zeytinyağı ile vazelin karışımı gece yatmadan önce kirpikler sürülüp sabah yıkanmalıdır ya da hint yağı da kullanılabilir.
Ayrıca bir yöntem ise E vitaminidir. Kirpiklere kirpik fırçası ile E vitamini yağından sürmek.
Ve cilt için, göz makyajı için cilt tipine dost ürünler kullanılması tavsiye edilir. Bu makyajı göden silebilmek için özel göz temizliği ürünleri kullanılmalıdır. Kesinlikle gözler temizlenmeden yatılmamalı, temizliğe önem verilmelidir.
Göz temizliğine dikkat ederken kirpiklerimiz için bakım yapmak amacıyla kullandığımız bir araç olan kirpik fırçası da herhangi bir göz iltihabına sebep olmaması için düzenli olarak temizlenmelidir.
İçten ve dıştan olarak bazı ufak ayrıntılar öğrendik. Temizlik ve bakım. Şartlara uyalım bakalım neler olacak hanımlar? Sabırla bekleyişimizin, ilgimizin mükafatını alabilecek miyiz?
Deneyip görelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu