Sağlık

nar çayının faydaları

Nar meyvesi bol bol C vitamini olması dolayısıyla kışın çokça tükettiğimiz lezzetli meyvelerden biridir. Ayrıca kırmızı meyve olma özelliği ile de kansere karşı büyük bir mücadelecidir. Nar çayı hazırlamak ve narın gücünden faydalanmak zannettiğimiz kadar zor değildir. Hazırladığınız bitki çaylarının içine biraz nar suyu ya da bir nar parçası atmak hem daha lezzetli bir çay hem de vitaminli bir çay oluşturacaktır. Tüketeceğiniz ortalama bir nar günlük ihtiyaç duyduğunuz vitamini ve enerjiyi sağlayacaktır. Aynı zamanda demir ve kalsiyum açısından da zengin olan bu meyve bol bol da B6 vitamini barındırmaktadır. Yani tam bir sağlık bombası adını verebiliriz.

nar çayının faydaları
Nar çarı ve ya da nar tam bir antioksidan özelliği taşır tansiyon düşürücü özelliği ile de bilinir Bu durum onun ekşi olmasından kaynaklanır normalde tansiyon düşürmek için kullanılan limon yerine kullanılabilir yani.
Toksin atıcı özelliği ile daha sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlayacak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.
Nar bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve sizi hastalıklara karşı tıpkı bir kalkan gibi koruyacaktır. Yüksek C vitaminin yanı sıra bir de K vitamini içerir ve kemiklerinizin daha güçlü olmasına fayda sağlar.
Nar tüketemiyorum diyorsanız kendinize lezzetli nar çayı hazırlayabilirsiniz. Evde çıkaracağınız nar suyunu bitki çaylarınızın içine karıştırarak biraz da bal takviyesiyle çok lezzetli bir vitamin çayı hazırlamanız mümkün. Günde bir bardak tüketmeniz sizin için yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu