Saç modelleri

örgü topuz saç modeli

Saçlarınızın bakımı, güzelliği, kesim modeli kadar önemli bir şey daha varsa oda saçlarınızı kullanım şeklinizdir. Rahatça şekil verebileceğiniz bir saç modeli her zaman çok daha fazla tercih edeceğiniz saç kesimidir. Saçları kadınların oynamaktan hiç sıkılmadıkları oyuncaklarıdır. Saçlarını şekilden şekle sokmaya bayılırlar. Hele de saçlar uzun ise. Çocukluğunuzda annenizin, siz okula giderken saçlarınızı tarayıp örgüler ile süslediği anları anımsatan örgü topuz saç modelleri son senelerde tekrar moda oldu. Birbirinden farklı örgü topuz modelleri ile göz kamaştıran saçlar, dikkat çeken stiller, cici bici kızlar ve alımlı kadınlar ortaya çıkıyor.

Örgü topuz modellerini istediğiniz şekilde uygulayabilir yada kuaförünüze uygulatabilirsiniz. En güzel örgü topuz saç modelleri tepede toplanan saçların etrafına geçilen örgülerden oluşmaktadır. Bu şekilde bir örgü topuz ile katılacağınız etkinliğin en dikkat çekici ve tarz sahibi hanımı olmaya aday olabileceksiniz. Ayrıca elbisenizi tamamlamak veya vurgulamak için de harika bir seçim olabilir.

Gündelik kullanımdan gelin başına kadar birçok alanda rahatlıkla kullanabilen örgü topuz modelleri bayanların saç yaptırırken ki bir numaralı tercihi oldu.
Gelin saçlarında muhteşem etkiler yaratan aynı zamanda da görkemli bir saç ve uzun bir boy etkisi veren örgü topuz modelleri bu senenin gelinleri tarafından da çok rağbet görüyor.
Özellikle genç kızlara yakışan sade bir topuzun yan veya önden geçirilmiş örgülerle süslenmesi genç hanımları çok havalı ve cici hale getiriyor.

Hanımların örgü tutkusunu saçlarına kadar yansıtan birbirinden değişik modeller içerisinde balık sırtı ve sepet örgüler de oldukça şık ve dikkat çekici şekillerle saçlarda buluşuyor. Dağınık topuzlarda ise özellikle yan örgü yada alın hizasını kapatan örgüler çok moda.
Geniş alınlı hanımların daha rahat kullanabildikleri ve aynı zamanda alın mesafesini daraltan bu tarz örgüler güzelliklerini daha da ön plana çıkarıyor.

Yapımı da oldukça kolay olan örgü topuz modellerini inceleyerek siz de evde kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz. Bu tarz örgü topuzları yapmak için ilk önce topuzu yapacağınız saç tutamını ayarlayıp daha sonra örgüyü uygulayacağınız alana göre örgü tutamını ayırmalısınız. Daha sonra eğer örgü topuzun içinden geçecek ise topuzun biraz hafif bağlanmış formda olmasına dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu