Cilt bakımı

pürüzsüz bir cilt için öneriler

Kim pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemez ki değil mi bayanlar. Öyleyse gözünüz bizde olsun. Bunu başarmak inanın zor değil. Gündelik yaşantınızda birkaç ufak ayrıntıya dikkat etmeniz kâfi. Ayrıca öyle çok büyük paralar harcamanız ve çok zaman ayırmanız da gerekmiyor. Üstelik birçok bayanın yaptığı gibi kulaktan dolma bilgilerle cildinize ve sağlığınıza zarar verme ihtimaliniz de yok. Vereceğimiz küçük bilgilerle cildinizi canlandırmak mümkün. Küçük büyük herkes gönül rahatlığıyla uygulayabilir. Meraklandınız mı öyleyse buyurun önerilerimize;

• Sağlık düşmanı sigara ve alkolden uzak durun çünkü bunlar hücrelerinize zarar verecek etkenlerdir. Sigara ve sigara içilen ortamlardaki zararlı duman gözeneklerinizin tıkanmasına sebebiyet verip cansız görünmesine neden olacaktır. Cildiniz soluk alamayacaktır. Ayrıca bu etkenler erken yaşlanmanıza neden olacaktır.

• Günde 2 lt su tüketmeye özen gösterin çünkü su hem sağlık açısından hem de cildinizin suya doyması bakımından son derece önemlidir. Suya doyan cilt daha canlı ışıl ışıl görünecektir.
• Kesinlikle yüzünüzde makyaj varken uyumayın bu gözeneklerinizin tıkanmasına ve haliyle siyah nokta oluşumuna neden olacaktır.
• Belirli aralıklarla peeling yapın böylelikle ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz.
• Düzenli spor yapmaya özen gösterin, spor hem sağlığınızı hem cildinizi korur. Yaşlanmanızı da geciktirmiş olursunuz.
• Mümkün olduğunca stresten uzak durmaya çalışın. Stres insan sağlığının baş düşmanlarından biridir. Kötü ruh hali nasıl yüzünüze yansıyorsa emin olun bir süre sonra etkisini cildinizde bile görebilirsiniz.
• Cildinize uygun kozmetik ürünler kullanmaya çalışın . Bayanların güzel olayım derken sık yaptıkları hataların başında gelir bu durum. Piyasada bulunan her ürün sizin yaşınıza ve cildinize uygun olmayabilir lütfen önce bir uzman kişiye danışın .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu