Saç modelleri

retro dalgalı bayan saç modelleri

Özellikle geçtiğimiz senelerin çok başarılı saç modellerinden olan retro dalgalı saç modelleri şimdilerde tekrar moda oldu. Bir manken kadar zarif ve alımlı gösteren retro dalgalar yine hanımların gözde tercihleri arasında. Değişik modeller uygularken dahi kullanılabilen retro dalga evinizde maşa veya düzleştirici yardımı ile yapabileceğiniz bir saç modeli. Çok dikkatli olmakla birlikte hızlı da olmanızı gerektiren retro dalgalar bittikten sonra sizi bile büyüleyecek kadar güzel duruyor. Kıyafetiniz ve makyajınızla tamamladığınız zaman sizi oldukça masum yada bir o kadar iddialı gösterebilen bu dalgalar birçok modelde de kullanılabilecek rahatlıkta.

Evde bir maşa yada düzleştirici yardımı ile retro dalga yapmak istiyorsanız saçlarınızı yakmamaya özen gösterin.

Maşa kullanacaksanız saçlarınızı yanlamasına ince bir tabaka halinde elinize alıp düz bir şekilde taradıktan sonra maşanın arasında sıkıştırıp biraz aşağı doğru büktükten sonra altta kalan uzun tutamı yukarı doğru maşanın dış yüzüne bastırarak çok az bekletmelisiniz. Daha sonra maşayı açıp saçlara dokunmadan biraz kalın. 3 – 5 santim kadar aşağıda bir bölgeye aynı işlemi tekrar uygulayın. Saç boyunuz kadar hareket vererek bu işlemi bitirin ve diğer bir tutama geçin. Burada önemli olan saçın ince bir tutam halinde alınması değildir. İnce alırsanız direk dalga yapmış olursunuz. Retro dalga uygularken saçları maşa boyu kadar uzun tutmalısınız fakat çok kalın formda sarmayın ki retro dalga daha çabuk tutsun.

Düzleştirici ile yapmak biraz daha kolay olacaktır. İlk önce düzleştiricinizin sıcaklığını saç yapınıza göre ayarlayın. Daha sonra enini uzun tuttuğunuz ince saç tutamlarını alıp bir içe bir dışa hareketler ile düzleştiriciyi bükerek saçın uçlarına doğru çekerek kaydırın. Bıraktığınızda oluşan retro dalgalara inanamayacaksınız. Aynı şekilde ama çekmeden de uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için ise düzleştiriciyi saç boyunca belli aralıklarla inerek, düzleştirciyi bastırıp açmak sureti ile yapabilirsiniz.

Retro dalgaların yapılış şekillerini görsellerden inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Bu dalgalarla havanızı ikiye katlarken fark yaratacak ve son moda saçlarınız ile hayranlık uyandıracaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu