Makyaj

rimel sürme teknikleri nelerdir

Günümüz kadınlarının en büyük tutkusudur makyaj… Makyaj denilince akla ilk gelen, çarpıcı ve özenle yapılmış bir göz makyajıdır. Peki, rimeliz bir göz makyajı düşünülebilir mi? Tatbiki hayır! Ne yaparsanız yapın göz makyajınız istediğiniz gibi olmuyor mu? Öyleyse bugünkü yazımız tam size göre!
Öncelikle güzel ve kıvrık kirpikler için kirpik kıvırıcı almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kirpik kıvırma işlemini önce diplere ardından da kirpik uçlarına uygulayın. Bu işlemi yaparken göz kapağını kıstırmamaya gayret edin aksi halde can acıtıcı olabilir. Eğer kirpiklerinizin tek tek ayrılmasını istiyorsanız rimel sürmeden önce kaş fırçası yardımıyla kirpiklerinize pudra sürmelisiniz.

Rimeli açtıktan sonra fırça aşağı yukarı hızlıca çekip itmek çok yanlış bir harekettir. Böyle yaparak içerisine hava dolmasına sebep olduğu için rimelin daha çabuk kuruyup ömrünün kısalmasına neden olursunuz. Gelelim en can alıcı noktaya… Diplerden başlayarak en uca kadar dikkatlice rimeli sürün kirpik uçlarını açmak için ise fırçayı dik tutarak baş kısmıyla tek tek ayırın. Kısa kirpiklere sahip bayanların bu işlemi birden fazla defa yapması gerekebilir.
Alt kirpikler için ise sadece belirginleşmeleri için bir kat fırça ucuyla rimel uygulaması yapabilirsiniz. Not: Gözaltı krem ve kapatıcıları rimelinizin daha çabuk akmasına sebep olur. Bu sebeple kapatıcı uyguladıktan sonra bir müddet kuruması için bekleyin ardından compact Powers yani kapatıcı ile kayganlığını gidermeniz faydalı olacaktır. Kirpik diplerine çekeceğiniz hafif siyah göz kalemcide sihirli bakışlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu