Diyet

seren serengil diyeti nasıl yapılır

Kızını kaybettikten sonra girdiği bunalım dolu günlerin ,doğum kilolarına eklenmesi ile birlikte 80 kiloya kadar ulaşan ünlü yıldız Seren Serengil beslenme şekillerini değiştirerek kendi tarzında bir diyet listesi oluşturdu. 2 ayda toplam 20 kilo verdiği ve adını Seren Serengil diyeti koyduğu diyet listesini sizler ile paylaşan Seren Serengil den zayıflama ile ilgili tüyolar da beraberinde geldi.
Tam bir çikolata düşkünü olan Seren Serengil hayatından çikolata ve şekeri çıkararak , nerede ise hiç tüketmediği suyu dahil etti. Kolayı da çok seven sanatçı koladan da vazgeçtiğini söylüyor.
Her gün , hiç aksatmadan 45 dakika yürüyen sanatçı hayatından çikolata , şeker ve kolayı çıkarması ile birlikte çok hızlı kilo vermeye başladığını söylüyor. 1 , 5 ayda 8 kilo vermeyi bu şekilde başaran Serengil diğer 12 kiloyu ise daha sıkı bir program ile vermiş.

Sabahları uyanır uyanmaz dişlerini ve dilini güzelce fırçalayıp , suyu sevmediği için içine biraz limon sıkarak kocaman bir bardak su ile güne başlayan Serengil , daha sonra peynir yasak olduğu için yulaf , yaban mersini , yoğurt ve tarçın ile kahvaltı yaptığını söylüyor. Tüm bunları karıştırıp içine ahududu koyduktan sonra tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Kahvaltıdan sonra yürüş ve bisiklete binme gibi spor aktiviteleri yapılması gerekiyor .
Ara öğünde bitki kökleri le bitki çayı ve de şeftali yeniliyor.
Öğlen yemeğinde ; Izgara tavuk ve bol salata yenmesi gerekiyor .
Ara da yine bitki çayı ve meyve yenilmesi gerektiğini söyleyen ünlü oyuncu , ara öğününden sonra suyun içinde egzersizler yapmış fakat şart değil.
Akşam yemeğinde ; ızgara balık ve bol salata yenilmeli ayrıca en geç 19 : 30 da yenmiş olmalı.
Gece saat 22:00 civarı tekrar bitki kökü çayı içen Serengil 2 ayın sonunda tam 20 kilo vermeyi başarmış ve şuan 60 kilo. Bu diyeti ev hanımları da dahil herkese öneren güzel sanatçı yüzme sayesinde vücudunun daha kolay şekil aldığını belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu