Diyet

sevgili diyeti nasıl yapılır

Diyet yaparken çift kişi olmak her zaman motiveyi daha da arttırır . Birlikte beslenmek , birlikte hareket etmek , spor yapmak , onun yediklerini paylaşmak veya yemediklerine el sürmemek çok etkili bir motivasyon aracıdır. Aynı zamanda yarış halinde olmak demektir ki bu da her zaman ile yarayan bir yöntemdir.
Diyet arkadaşınız genellikle hanım arkadaşlarınız olmuştur hep , ama bir gerçek var ki sevgililer birbirinden daha çok etkilenir ve birlikte geçirecekleri kaliteli zamanlar sayesinde kat edilen yol iki katına çıkar. İşte tüm bunlar göz önüne alınarak hazırlanmış sevgili diyetini uygulayanların daha hızlı ve emin adımlarla yol kat ettiği kanıtlanmıştır.

Kadınların ve erkeklerin biraz farklı biçimde beslendikleri sevgili diyetinde bir günlük menüyü inceleyecek olursak ;
Kadınlar hafta içinde sabahları , 1 dilim beyaz peynir , 1 dilim ekmek , domates salatalık , biber ve şekersiz çay tüketirken , erkekler ; aynı menüye 2 dilim kepek ekmeği ile devam ediyor.
Öğlenleri ; hanımlar 150 gram et , tavuk yada balık ızgara , 1 kaşık zeytin yağı ve limon ile yapılmış mevsim salatası ve ikindi ara öğünde 1 adet kabuklu elma yerken , beyler , hanımların menüsüne ek olarak yine bir ekstra dilim ekmek ve ara öğünde yağsız kaşarlı tost tüketebiliyorlar.
Akşam yemeğinde ise hanımlar ; öğlen yedikleri gibi beslenirken salatayı biraz daha fazla tutabilirler ve beyler yine bir dilim fazla ekmek tüketebiliyorlar.
Bu şekilde uygulanan menü et , balık , tavuk dönüşümlü olarak hazırlanıp günde en az 1, 5 litre su tüketimine de özen gösterilirse 2 haftada 3 kilo kadar verdirdiği gözlemlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu