Cilt bakımı

sivilce izleri için doğal maskeler

Sivilce denildiğinde yüzünüz düşüyor, moraliniz bozuluyorsa, izleri desem herhalde oturup ağlarsınız. Ama buna tabii ki hiç gerek yok. Siz sevgili hanımlar ve güzel ciltleri için çarelerimiz tükenmez. Bugün bizi bu kadar rahatsız eden, moralimizi bozan bu sivilce lekelerine elveda diyeceğiz. Bunun için çeşitli yollarımız var. Deneyelim. Hangisi bize daha uygun ve pratik geliyorsa onu uygulayalım. Siz buna değersiniz hanımlar.
Limon ve bal karışımlı maske tarifi
1 yemek kaşığı bal
7 8 damla limon

Limon asidik içerik gösterir yoğun asit taşır. Mutfakta, banyoda, temizlikte, hijyende, sağlıkta vazgeçilmez olmasının da asıl nedeni çok güçlü bir temizleyici ve arındırıcı tonik niteliği taşımasıdır. Bal da sakinleştirici, arındırıcı olmanın yanında onarıcı ve besleyici özellik taşır. Limonun temizliği balın onarımı ile buluştuğunda yüzünüzdeki lekeyi limon götürürken bal ise o yarayı onarır. Bu muhteşem ikili lekeleri yok eder ve buna ilaveten yüzünüzü onarır, besler ve güçlendirir. Balın içine limonu damlatıp karıştırın. Karıştırdıktan sonra elinizle yüzünüze sürün. İyice emdikten bir yarım saat sonra artık yüzünüzün iyice kaşındığını ve azıcık karıncalandığını hissettikten sonra ılık su ile durulayın. Değişim muhteşem olacaktır.
Salatalık tarifi
En pratik ve en masrafsız tariftir. Evinizde bulunan bir salatayı dilimleyin ve yaralı, lekeli bölgeye bırakın. Yoğun bir dinlendirici ve onarıcı olan salatalık hoş kokusu ile de sizi daha da mutlu edecek ve sivilce yaralarınızdan eser kalmayacaktır.
Kahve maskesi
1 çay kaşığı kahve
Biraz zeytinyağı
En güzel siyah nokta, sivilce düşmanlarından biri olan Türk kahvesi ideal ve masrafsız bir tonik niteliği taşır. Zeytinyağı ile karıştırdığınız kahveyi yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Yüzünüz canlı, lekesiz ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.
Gülsuyu
Gülsuyu eşsiz şifa kaynaklarındandır. Yemekte, temizlikte ve özellikle de cilt arındırma ve onarmada en şahane yardımcılarımızdandır. Gülsuyu hem cildi ölü deriden arındırır hem de cilde daha yeni daha taze bir görünüm kazandırır. Ulaşılması da rahat olunan gülsuyu hem ucuz hem de çok yararlı toniklerdendir. Gülsuyunu bir pamuk yardımı ile sabah ve akşam tüm cilde sürüp bunu devam ettirmek oldukça faydalı olacaktır.
Güzellerim, güzel kalın, hoşça kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu