Makyaj

sivilceler makyajla nasıl kapatılır

Fırça yardımı ile cildimizin yapısına uygun en ince yapılı fondöteni cildimize homojen bir şekilde uygulamaya özen gösteriyoruz hanımlar. Fondötenin örtemediği sivilce, gibi kusurları gözaltı kapatıcısı temiz ederek kapatabiliriz. Gözaltı kapatıcısı ince uçlu bir fırça ile tampon hareketlerle sürebiliriz. Ve asıl dikkat isteyen husus göz altı kapatıcısının cildimizden 1 yada yarım ton koyu olduğundan emin olmalıyız.
Bu şekilde kapatılan kusurlu yüz bölgeleri ince bir pudra fırça yardımı ile yine dikkatlice sürülüp sabitleme işlemi yapılabilir. Pudra da şeffaf ve cildinizden 1-2 ton açık olmalıdır hanımlar. 2 ton koyu mat bir bronz pudra ile elmacık kemikleriniz, gözleriniz boyutlandırılabilir sadece.

Başka bir sivilceleri kapama yöntemi ise şöyledir hanımlar. Biraz pamuk parçasına astrenjan döküp sivilce olan bölgelere aşırı nemlenmeyi azaltmak için sürmektir. Sonra yine cilt tonunuza uygun bir kapatıcı kullanacaksınız. Bir ton daha açık bir kapatıcı kullanmayız çünkü sivilcelerin daha görünür, dikkat çekici olmasına neden olacaktır.
Temin ettiğiniz kapatıcıyı pamuklu çubuk yardımı ile hafif dokunuşlarla yüzünüzü uyguluyorsunuz. Bu pamuklu çubuğu bir kez kullanın hanımlar, devalarca değil. Eğer kullanırsanız bakterilerin makyaj yoluyla yayılmasına neden olmuş olursunuz. Kapatıcı gerekiyorsa hala başka bir pamuklu çubuğa geçiş yapın lütfen hanımlar.
Bir makyaj süngeriyle yüz pudrasını dairesel, yumuşak hareketlerle uyguluyoruz. Yine biraz daha pudraya gerek duyarsanız yeni bir makyaj süngerine geçiş yapın pamuklu çubuk kullanımında olduğu gibi.
Sivilceli bir yüze makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken önemli bir husus makyaj yüzünüzde uzun süreyle durmamalıdır hanımlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu