Cilt bakımı

sivilceler ve lekeler için aspirin maskesi

Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki. Ancak günlük yaşamımızda sivilcelerle, aknelerle başımız dertte olabilir. Aynı şekilde güneş lekeleri veya doğum lekeleri de canımızı sıkabilir. Bu sıkıntıların içinde aspirin çok iyi bir kurtarıcıdır. Ayrıca yapımı çok kolaydır ve çok da ucuzdur.
Aspirine alerjiniz varsa dikkatli kullanmanızı öneririz.
Hadi bakalım aspirin maskesi nasıl yapılır beraber bakalım:
İhtiyacınız olan sadece 3 tane aspirin (şeker kaplamalı olmamasına dikkat edin), bir çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı su.

İlk önce suyla aspirinleri ıslatın ve yumuşamalarını sağlayın. Aspirinler yumuşadıktan sonra kaşık yardımıyla aspirinleri ezin ve tamamen toz haline getirin. Bir çay kaşığı balınızı da ekleyin ve güzelce karıştırın. Maskeniz artık hazır durumda. Sıra geldi cildinize sürmeye. Maskeyi sürmeden önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Kirli bir cilde yeteri kadar etki etmeyecektir. Karışımı parmak uçlarınızla masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Tam 15 dakika cildinizde beklesin. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem sürün. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Cildinizde nasıl bir değişim olacak peki? Aspirinin içinde bulunan salisilik asit sivilce oluşumunu önlemede oldukça etkilidir. Bal ise cildinizi yumuşacık yapar. Aspirin bal ile birleşince ciltte bulunan lekelere etki gösterir ve lekeleri temizler. Ayrıca cilt kızarıklarına da iyi gelir. Yani pürüzsüz bir cilde sahip olmanız aspirinle çok kolay.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu