Makyaj

sivilceleri gizleyebilen makyaj yöntemleri

Dışarı çıkacaksınız veya özel bir davete katılmanız gerekiyor. Yüzünüzdeki sivilceleri nasıl kapatacağınızı mı düşünüyorsunuz? Yazımıza bir göz atın.
Cildinizdeki sivilceleri, akneleri makyaj ile saklayabilmek mümkündür. Ancak özensiz ve bilinçsizce yapılan makyaj cildinizi daha kötü gösterecektir.
Kalitesiz ve yağ bazlı ürünler kullanmak, o zamanlığına bir çözüm olsa da sonrasında cildinizi olumsuz etkileyecek ve aknelerinizi arttıracaktır.
Öncelikle tabi ki bir dermatologa muayene olmanız gerekir. Cildinizin problemi bir uzman tarafından tespit edildikten sonra kullanmanız gereken ilaçlar veya kremler olacaktır. Ayrıca cildinizi ne tür temizleme ürünleriyle nasıl temizlemeniz gerektiğini konusunda da bilgi sahibi olursunuz.
Peeling gibi içinde parçacıklar bulunan temizleme ürünleri akne mikroplarını cildinizin diğer bölümlerine taşıyabileceğinden dolayı çoğunlukla önerilmez. Onun yerine içinde parçacık olmayan temizleme jelleri veya maskeler kullanabilirsiniz.

Gün boyunca yüzünüzü 2 veya 3 defa yıkamalısınız. Böylece cildiniz akne oluşumuna sebebiyet verecek ölü deri ve yağ kalıntılarından kurtulmuş olur. Çünkü cilt temizliği makyaj öncesi ve sonrası için son derece önemlidir.
Cildinizin pürüzsüz görünmesi için makyaja başlamadan önce cilt tipinize uygun nemlendirici uygulayarak cildinizi makyaja hazır hale getirmelisiniz.
Kapatıcı olarak mineral içeren kapatıcıları tercih etmelisiniz. Akneleri kapatmada oldukça başarılıdır.
Akneli ciltler için stick kapatıcılar önerilmez. Bunun yerine köpük, toz veya sıvı kapatıcılar daha uygundur.
Kapatıcı uyguladıktan sonra üzerine sıvı formda mineral içeren fondöten uygulamalısınız.
Fondöteni de uyguladıktan sonra hala görünen izler varsa fırça yardımıyla pudranızı uygulayın.
Yüzünüze renk katmak için pudrayı uyguladıktan sonra bronz renklerinde allık veya pudra kullanabilirsiniz.
Sorunlu cilt tiplerine ışıltılı makyaj ürünleri kesinlikle önerilmez.
Ruj seçiminde ise dikkat çekici koyu renkler yerine mat ve doğal tonları tercih etmelisiniz. Parlatıcı kesinlikle kullanmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu