Makyaj

ten rengine uygun makyaj önerileri

Açık renkli bir tene sahip hanımların canlı renkler ile makyaj yapması önerilir çünkü açık tenler çok solgun bir görünüş sergilemektedir. Hafif pembeliği olan fondötenler açık renk tenli hanımlara canlılık katar ve yüzdeki soluk ifadeyi biraz yumuşatmaya yardımcı olur. Pembe, yeşil, gri, mor ve tonları olan farlar gayet güzel uyum sağlar beyaz tenli hanımlar için. Ayrıca açık kahve de güzel duracaktır. Açık pembe, parlak domates kırmızı gibi renklere sahip rujlar dudak kalemi ile açık renkli tenler için en uygun ruj renkleridir. Koyu renk rujlardan kesinlikle açık tenliler uzak durmalıdır.
Esmer bir ten rengine sahip hanımların makyaj renklerini çok özenle seçmeleri gerekmektedir. Gri, kahve rengi ve doğal ton farlar en uygun renklerdir esmer tenli hanımların makyajları için. Ek olarak gümüş, bronz gibi ışıltılı renklerde denenebilir. Koyu pembe ve kayısı tonlarındaki fondöten çeşitleri en uygunlarıdır. Lacivert ve koyu mor renk rimellerde esmer tenli hanımların en çok seçmesi gereken güzel makyaj tonlarıdır. Böğürtlen, kırmızı, karamel, kayısı renklerinden olan rujlarda makyajınız tamamlayacaktır esmer tenli hanımlar.

Orta ten rengine sahip hanımlara gelirsek eğer yeşil, koyu gri, m at toprak tonları, bej ve kahverengi gibi tonlar gözleri ortaya çıkarmak için ideal bir makyaj rengidir. Yanakları belirginleştirmek için de mercan rengi harika olacaktır.
Buğday tenli hanımların en temel rengi ise kesinlikle sarımtırak renkler olmalıdır hanımlar. Bronz kahve ile gölgelendirilme yapılabilir gözlere ve şeftali tonlarındaki allık da harika uyum gösterir. Pembe, mürdüm tonları rujlar da önemli makyaj renkleriniz arasında olmalıdır buğday ten rengine sahip olan hanımların.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu