Cilt bakımı

yağlı ciltler için cilt bakım önerileri

İlk önce cildimizin yağlı olup olmadığına karar vermeliyiz bayanlar. Bunu nasıl en iyi şekilde öğrenebiliriz peki? Çok kolay.
Yüzümüzü yıkıyoruz bayanlar ve nemlendirici kullanmadan bir-iki saat sonra cildimizde yağlanma görüyorsa sonuç belli cildimiz yağlı yapıdadır. Ama ayrıca bir karar vermemiz gereken nokta sıcak, nemli gibi ortamlarda cildimizin tamamı değil ede b azı yerleri yağlanıyorsa, cildimiz karma cilt tipine girer. Evet, hanımlar deneyip cildimizin hangisi olduğunu bulalım.
Eğer yağlı bir cildiniz varsa sorunlarınız da var demektir. Nedir bu sorunların başında gelenler akne, siyah nokta ve iri gözenekler. Tüm bu cilt problemlerine bizi sinir eden görünüşlere rağmen yağlı ciltlilerin diğer cilt tiplerine göre daha yavaş kırıştığı söylenebilir.

Yağlı bir cilde sahip olsak da zamanın etkilerinden zamanla cildimizin yağ üretimi azalıyor, bu nedenle 30\’lu yaşlardan sonra yaşlanmayı yavaşlatmak istiyorsan ne yapacağız? Kırışıklara etki nemlendiricilere yöneleceğiz ama yine cildimiz göz önüne alınarak uygun bir ürün seçilecek.
Cildimiz yağlı diye günde üç-dört kez temizle yapmıyoruz hanımlar ve cilt yapımıza uygun temizleyici kullanıyoruz.
Yatmadan önce makyajımızın mutlaka temizlenmesine dikkat etmeliyiz. Temizlikten sonra yağlı ciltlere uygun tonik, serum ve nemlendirici kullanmaya dikkat.
Ve yine dikkatli besin alma. Fast food, bol şekerli, yağlı yiyecekleri yememeye çalışıyoruz. İçten bakım için su vazgeçilmez bir husus bunu unutmuyoruz hanımlar.
Yüzümüzde akne, sivilce veya siyah noktalarla varsa onlarla uğraşmayı, sıkmayı bırakıyoruz.
Cildimiz bizim arkadaşlar bu yüzden etrafımızdan örnekler ile ürün seçmeye özen göstererek kendi ürünümüzü kendimiz belirliyoruz. Çünkü herkesin cildi farklıdır, aynı şekilde sorunlar ortaya çıkarmak ya da kullanılan ürünlere aynı tepkileri vermeyebilir.
Bu yüzden çok sorunumuz varsa cildimiz hakkında yapmamız gereken tek şey konusunda uzman bir dermatolog ile görüşmektir. Her şeyin uzmanı bileni hanımlar. Yanlış şeyler yaparak cildimize zarar vermemek adına bu nokta önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu